Belka
Czwartek, 21 Lutego 2019   imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żal i krytyka łącznik Ełk Knyszyn powstanie

 
Żalu i krytyki pod decyzji Ministerstwa Infrastruktury nie szczędzą samorządowcy z Suwalszczyzny. Chodzi o budowę łącznika Ełk - Knyszyn. W środę (08.08.2018) Andrzej Adamczyk, szef resortu, zatwierdził budowę dwujezdniowej ekspresówki o długości 67 kilometrów, która połączy wspomniane miejscowości. Odcinek połączy też trasy Via Baltica i Via Carpatia. Zdaniem samorządowców z Suwalszczyzny, to wykluczy komunikacyjnie północno-wschodnią Polskę. Ich zdaniem lepszym rozwiązaniem byłaby budowa drogi Białystok - Suwałki przez Suchowolę i Augustów. W tym celu od dwóch lat zabiegali o zmianę rządowych planów. W czwartek (09.08.2018) Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa i Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski, nie kryli żalu. Krytyki nie szczędził też Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Jego zdaniem decyzja ministerstwa jest nieekonomiczna, bo w wariancie przez Ełk wydłuża Via Carpatię o 30 kilometrów. Czesław Renkiewicz przypomina, że samorządowcy od dwóch lat prosili o zmianę rządowych planów, pukając do wszystkich możliwych drzwi. Teraz dochodzi do przekonania, że posłowie z Suwalszczyzny nie są tak skuteczni, jak ich parlamentarni koledzy z Warmii i Mazur. Prezydent zaznacza, że starania o zmianę przebiegu drogi trwały do ostatniej chwili. Poseł Jarosław Zieliński nie odpowiadał jednak na prezydenckie pisma, a posłanka Bożena Kamińska, co prawda interpelowała, ale odpowiedź, którą dostała, nic nie zmieniła.

 


Radio 5
 
Data pliku video: 2018-08-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat ełcki - powiat wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w mieście Ełk. W skład powiatu liczącego 1112 km2 powierzchni wchodzą gminy: Ełk, Kalinowo, Prostki i Stare Juchy.

Powiat ełcki jest znaczącym ośrodkiem przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, spożywczego i drzewnego. Na jego terenie funkcjonuje podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Liczba mieszkańców powiatu szacowana jest na około 86 tysięcy. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola