Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

mBank i AXA prosto o ubezpieczeniach

Data publikacji: 2017-09-08, Data modyfikacji: 2017-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
mBank i AXA prosto o ubezpieczeniach

mBank razem z AXA upraszcza komunikację na temat ubezpieczeń. Będzie mówić prostym językiem już nie tylko o produktach bankowych. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firm wynika, że zrozumiała oferta jest jednym z kluczowych czynników, decydujących o sukcesie produktu.

mBank i AXA sprawdzili, jakie bariery związane z zakupem ubezpieczeń przez internet mają klienci w Polsce. Z badania Maison and Partners przeprowadzonego na ich zlecenie wynika, że ponad 30 proc.  klientów boi się, że źle zrozumieją warunki oferty, a w trakcie zakupów online trudno im szybko wyjaśnić wątpliwości. W przypadku bardziej skomplikowanych produktów, takich jak np. ubezpieczenie na życie, prostota i czytelność oferty są tak samo ważne i zachęcające do zakupu, jak stosunek jakości do ceny i wiarygodność firmy ubezpieczeniowej.

W Polsce ubezpieczenia wciąż najczęściej kupowane są u agentów. Co drugi badany kupił u agenta ubezpieczenie komunikacyjne OC, a ¾ z nich indywidualne ubezpieczenie na życie, wynika z analizy Maison and Partners.

- W mBanku ubezpieczenia dostępne w wersji online są standardem. Chcemy, by informacje na ich temat - przekazywane w kanałach zdalnych - były prostsze i czytelniejsze. Pierwszym krokiem jest przebudowa strony internetowej, by zawarte na niej treści były bardziej zrozumiałe dla klientów - mówi Maja Wojciechowska, wicedyrektor w Departamencie Ubezpieczeń mBanku.

AXA i mBank zredagowali informacje o najpopularniejszych ubezpieczeniach w ofercie: OC/AC, nieruchomości, podróżne, na życie (w tym na wypadek zachorowania na nowotwór) tak, by odpowiadały na najczęstsze pytania klientów.

- Najważniejsze informacje o ubezpieczeniach przedstawione są na kilku stronach, w przejrzystej formie grafik i tabel. Dzięki temu, klient od razu wie:  kto jest ubezpieczycielem, co gwarantuje polisa, co zrobić, gdy chce skorzystać z ochrony czy w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania - mówi Marcin Wąsikowski, dyrektor obszaru relacji z mBankiem w AXA Ubezpieczenia.

Bank chce w podobny sposób uprościć wszystkie informacje o ubezpieczeniach w swojej ofercie.

Grupa mBank, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat ełcki - powiat wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w mieście Ełk. W skład powiatu liczącego 1112 km2 powierzchni wchodzą gminy: Ełk, Kalinowo, Prostki i Stare Juchy.

Powiat ełcki jest znaczącym ośrodkiem przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, spożywczego i drzewnego. Na jego terenie funkcjonuje podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Liczba mieszkańców powiatu szacowana jest na około 86 tysięcy. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola