Belka
Piątek, 1 Grudnia 2023   imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

I w Ełku rodzi się protest

Data publikacji: 2012-01-24, Data modyfikacji: 2012-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
I w Ełku  rodzi się protest

23 stycznia po godzinie 16 w Warszawie kierowcy protestowali przeciw wysokim cenom paliw. Przejechali oni wolno obok gmachów najważniejszych urzędów, m.in. Sejmu i Urzędu Rady Ministrów. Do blokady ruchu ulicznego nie doszło. To ma być ostrzeżenie, że polscy obywatele potrafią się zjednoczyć przeciwko okradaniu ich, przeciwko drożyźnie. Teraz przez radio CB, wzorem innych miast, ełccy kierowcy skrzykują się, aby również zaprotestować przeciw drożyźnie paliwowej.

- Jest propozycja, żeby wszyscy, którzy przyłączą się do akcji w ramach protestu włożyli za szybą białą kartkę, a podjeżdżając na stację paliw tankowali za grosze, przy kasie płacili zwlekając na wszelkie sposoby i wracali do dystrybutora, znów tankowali, znów do kasy i tak w nieskończoność, żeby powstawały kolejki - mówi około czterdziestoletni kierowca zagadnięty na ulicy. - W ten sposób przyłączymy się do protestu kierowców rozwijającego się w całym kraju. To paranoja co dzieje się w tej naszej pseudo demokracji. Przez ceny paliwa drożeje wszystko. Teraz władza chce poprzez nałożenie kagańca na Internet uciszyć głos ludzi. Rzadzący nauczyli się po doświadczeniach dyktatorów w Tunezji, Egipcie i innych krajach.

Kali, Źródło artykułu: Kali, Autor zdjęć: Arch. redakcji
 
Komentarze
POLAK   2012-01-25 08:34:59
W pełni popieram ogólnopolski protest kierowców. Przyłączam się do akcji ,białą kartkę wkładam za przednia szybę i na pewno podjadę na stację tankując po 1 zł kilka razy.
W JEDNOŚCI SIŁA.
 
ełczak   2012-01-25 14:39:07
popieram protest kierowców a ACTA precz
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat ełcki - powiat wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w mieście Ełk. W skład powiatu liczącego 1112 km2 powierzchni wchodzą gminy: Ełk, Kalinowo, Prostki i Stare Juchy.

Powiat ełcki jest znaczącym ośrodkiem przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, spożywczego i drzewnego. Na jego terenie funkcjonuje podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Liczba mieszkańców powiatu szacowana jest na około 86 tysięcy. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola